+420 602 325 829 / info@nicoletcz.cz

Timegate: Ramanovy spektrometry s reálným potlačením fluorescence

Timegate: Ramanovy spektrometry s reálným potlačením fluorescence

image104731

Vážení uživatelé! Rádi bychom vám představili Ramanovy spektrometry Timegate, které jsou díky patentované technologii Timegated vybavené reálným potlačením fluorescence.

Ramanova spektroskopie je velmi silným nástrojem každé moderní laboratoře. Je to rychlá, spolehlivá, jednoduchá a relativně levná analytická metoda, která nevyžaduje hluboké spektroskopické znalosti ani složitou přípravu vzorku. Během několika desítek vteřin poskytuje detailní informace o chemickém složení vzorku, jeho krystalické struktuře i fyzikálních vlastnostech. Je možné s ní měřit mikroskopické vzorky i rozměrné objekty, a Ramanova spektra lze měřit dokonce i přes řadu obalových materiálů. Na problémy ovšem naráží v případě fluorescence, která může některá měření zkomplikovat, nebo i zcela znemožnit, což je časté např. u vzorků biologického původu či barevných materiálů. To se hodí ve farmaceutickém, biochemickém, biologickém či materiálovém výzkumu, v průmyslové výrobě řady odvětví, při vývoji nových materiálů a dalších oborech.

Ramanův spektrometr Picoraman M3

 

Existuje řada způsobů, jak s fluorescencí bojovat, z nichž každý má své výhody i nevýhody. Společnost Timegate však jako první nabízí jedinečné řešení reálného potlačení fluorescence, a tak je s jejími spektrometry možné měřit i vzorky, jejichž analýza s běžnými spektrometry nebyla možná nebo byla nepřiměřeně komplikovaná. Své uplatnění přístroje Timegate nalézají například:

Sledujte nás

Nicolet CZ © 2021 - Všechna práva vyhrazena