+420 602 325 829 / info@nicoletcz.cz

Validace spektrometrů

Naše společnost zajišťuje testování, kalibrace, validace (tzv. spektrotesty) a servis spektrometrů všech nabízených typů. Vždy Vám vyjdeme vstříc dle Vašich potřeb, pravidel Vašeho pracoviště a vyžadované legislativy. V případě jakýchkoliv dotazů či nejasností nás prosím kontaktujte.

Co je to kalibrace? “Kalibrace je soubor úkonů, při kterých se zjišťuje hodnota kalibrovaného měřidla a porovnává s  odpovídající známou hodnotou etalonu”. Kvalifikace je pak stupeň validačního procesu a je individuálních částí procesu. Přesné požadavky kvalifikace a kalibrace jsou závislé na dané aplikaci.

Kvalifikace má čtyři části (The 4 Q’s):

  • Design Qualification (DQ)
  • Installation Qualification (IQ)
  • Operational Qualification (OQ)
  • Performance Qualification (PQ)

Nejen v rámci farmaceutického průmyslu jsme Vám schopni nabídnout rozšiřující modul spektroskopického programu OMNIC ke splnění klíčových součástí 21 CFR Part 11 včetně bezplatného zaškolení (programy OMNIC DS a Thermo Security Administration). Dále jsme Vám schopni nabídnout širokou škálu certifikovaných materiálů.

Jestliže chcete mít jistotu, že parametry Vašeho spektrometru Nicolet, Mattson, BWTek, či S+I odpovídají požadované normě (testování podle normy ASTM, podle evropského lékopisu, podle ČIA atd.) a chcete­-li, aby byl přístroj pod stálou kontrolou našich odborníků, vyžádejte si informace o službách typu „Spektrotest„. Tyto služby využívá přes 80% našich zákazníků.

Sledujte nás

Nicolet CZ © 2021 - Všechna práva vyhrazena