+420 602 325 829 / info@nicoletcz.cz

Rychlá, přesná, spolehlivá a levná analýza plynů s FT-IR spektrometry MAX-iR

Rychlá, přesná, spolehlivá a levná analýza plynů s FT-IR spektrometry MAX-iR

ImageForArticle_22162_16679803887911038

Pro mnohé průmyslové procesy je naprosto zásadní mít spolehlivou techniku, která umožňuje rychlou, jednoduchou, přesnou a bezpečnou analýzu plynů. Tradičně užívané metody jako CG či CG-MS jsou však pomalé a provoz takových přístrojů je příliš nákladný.

Proto se přímo nabízí zaměřit pozornost na techniky molekulové spektroskopie. Společnost Thermo Scientific nabízí převratný FT-IR analyzátor plynů MAX-iR, který díky patentované technologii Max’s StarBoost umožňuje v reálných podmínkách dosáhnout citlivosti už ppb či ppt.

Těchto jedinečných parametrů dosahují FT-IR analyzátory MAX-iR nejen díky technologii StarBoost, ale také díky povaze samotné infračervené spektroskopie: Každá molekula má své unikátní vibrace, a tak je pomocí výsledného spektra možné analyzovat více plynů zároveň. Za necelou minutu tak získáte informace o koncentracích všech sledovaných složek směsi a můžete samozřejmě analyzovat i komplexní vzorky.

Kromě toho, že s analyzátory MAX-iR můžete využít všechny výhody typické pro FT-IR spektroskopii, jako je extrémní rychlost, nízké náklady na provoz, údržbu i analýzu a jednoduchost ovládání, jsou vybaveny desetimetrovou plynovou celou, která poskytuje výjimečnou citlivost měření, a technické provedení, které nevyžaduje chlazení tekutým dusíkem. Navíc jsou spektrometry ovládané programem, ve kterém jsou obsaženy rozsáhlé spektrální knihovny, které umožňují mj. i identifikaci neznámých látek a vývoj vlastních metod. Více informací naleznete zde.

Sledujte nás

Nicolet CZ © 2021 - Všechna práva vyhrazena