+420 602 325 829 / info@nicoletcz.cz

Přímé sledování úbytku lithia v elektrodě Li-ion baterie

Nano-FTIR spektroskopie a nano-imaging umožňují monitorování chemických procesů s 10nm prostorovým rozlišením a přináší jedinečnou možnost podpovrchové tomografie vzorků, a tím mimo jiné i informace o orientaci krystalů v 3D.

Koncentrační mapy lithia v mikrokrystalech LixFePO4

Sledování úbytku lithia v LiFePO4

Nano-FTIR spektroskopie a infračervená nanoskopie elektrody Li-ion baterie poskytuje přímý důkaz koexistence fází LiFePO4 a FePO4 v částečně delithiovaných mikrokrystalech. Můžeme sledovat, jak se vnitřní jádro LiFePO4 diamantového tvaru obklopené FePO4 obálkou postupně zmenšuje. Kromě toho naměřená data odhalují také mechaniku nabíjení a vybíjení konvenční Li-ion baterie a odhaluje vztahy mezi elektrochemickou účinností a designem materiálu.

IR-neaSCOPE+s umožňuje IR imaging a nano-FTIR spektroskopii pomocí detekce záření odraženého od standardního AFM hrotu. Jedná se o univerzální řešení pro všechny typy materiálů. Měří simultánně absorpci i odražené záření a používá nejrychlejší a nejspolehlivější moduly pro nano-imaging a nano-spektroskopii.
IR-neaSCOPE+fs je navržený pro pump-probe spektroskopii s 10fs časovým a 10nm prostorovým rozlišením: umožňuje ultrarychlou vědu v nanoměřítku.
IR-neaSCOPE+TERs je revolucí v nano-spektroskopii díky kombinaci techniky nano-FTIR a Ramanovy spektroskopie, čímž poskytuje kompletní spektrální analýzu.
cryo-neaSCOPE+xs je průkopnický přístroj pro optický imaging a spektroskopii v nanoměřítku v extrémním kryogenním prostředí.

Sledujte nás

Nicolet CZ © 2021 - Všechna práva vyhrazena