+420 602 325 829 / info@nicoletcz.cz

Nano-imaging jádra nukleocytu

Mikroskopy řady neaSCOPE jsou určeny ke zobrazování a spektroskopii a pro neinvazivní analýzu organizace a morfologie biologických vzorků s prostorovým rozlišením 10 nm.

Distribuce DNA v bílých krvinkách

Nano-imaging jádra nukleocytu a analýza naměřených spekter

 

IR snímek získaný pomocí mikroskopu neaSCOPE ukazuje mapu oblastí bohatých na protein a DNA v bílých krvinkách (WBC) překrytých topografií. nano-FTIR spektra v tenčí oblasti (modrá) vykazují charakteristické pásy pro jedno a dvouvláknovou DNA, což naznačuje, že tato oblast je jaderný pór. Silnější oblasti nevykazují žádné známky pásů nukleových kyselin, což ukazuje na interfázová chromozomová území bohatá na proteiny, která jsou často spojena s rozvojem onemocnění, jako je Hodgkinův lymfom.

Více o této i dalších aplikacích se dozvíte zde.

IR-neaSCOPE+s umožňuje IR imaging a nano-FTIR spektroskopii pomocí detekce záření odraženého od standardního AFM hrotu. Jedná se o univerzální řešení pro všechny typy materiálů. Měří simultánně absorpci i odražené záření a používá nejrychlejší a nejspolehlivější moduly pro nano-imaging a nano-spektroskopii.
IR-neaSCOPE+fs je navržený pro pump-probe spektroskopii s 10fs časovým a 10nm prostorovým rozlišením: umožňuje ultrarychlou vědu v nanoměřítku.
IR-neaSCOPE je základní model pro infračervený imaging a nano-spektroskopii. Poskytuje maximální výkon bez poškození vzorku. Jedná se o cenově výhodné řešení pro vzorky s velkým koeficientem teplotní roztažnosti.
IR-neaSCOPE+TERs je revolucí v nano-spektroskopii díky kombinaci techniky nano-FTIR a Ramanovy spektroskopie, čímž poskytuje kompletní spektrální analýzu.

Sledujte nás

Nicolet CZ © 2021 - Všechna práva vyhrazena