+420 602 325 829 / info@nicoletcz.cz

Sledování koroze měděných povrchů a studium oktadecanethiolového inhibitoru koroze

Patentovaná technologie nano-FTIR přináší možnost širokopásmové spektroskopie od střední IČ oblasti až po viditelnou oblast s 10nm prostorovým rozlišením. Díky nejmodernějším technologiím přináší také extrémně vysokou citlivost, a i v případě měření jediné vrstvy poskytuje spektra bez artefaktů.

Mapovaní koroze povrchu metodou AFM

 

Optické a AFM zobrazení korodovaného měděného povrchu včetně zrn s nanometrovými rozměry. Bezkonkurenční spektrální šířka pásma nano-FTIR systémů Neaspec řady neaSCOPE umožňuje chemickou identifikaci korozních produktů. Ve spektrech je vidět silná absorbance fononu CuO2 a mravenčanu měďnatého. Byl také testován ochranný efekt monovrstvy oktadekanthiolu (ODT), který lze jednoznačně identifikovat díky deformační vibraci CH2. Míru ochrany je možné demonstrovat nepřítomností pásu mravenčanu měďnatého okolo 1600 cm-1.

Více o téhle aplikaci i mnohých dalších se dozvíte zde.

IR-neaSCOPE+s umožňuje IR imaging a nano-FTIR spektroskopii pomocí detekce záření odraženého od standardního AFM hrotu. Jedná se o univerzální řešení pro všechny typy materiálů. Měří simultánně absorpci i odražené záření a používá nejrychlejší a nejspolehlivější moduly pro nano-imaging a nano-spektroskopii.
IR-neaSCOPE+fs je navržený pro pump-probe spektroskopii s 10fs časovým a 10nm prostorovým rozlišením: umožňuje ultrarychlou vědu v nanoměřítku.
IR-neaSCOPE+TERs je revolucí v nano-spektroskopii díky kombinaci techniky nano-FTIR a Ramanovy spektroskopie, čímž poskytuje kompletní spektrální analýzu.
cryo-neaSCOPE+xs je průkopnický přístroj pro optický imaging a spektroskopii v nanoměřítku v extrémním kryogenním prostředí.

Sledujte nás

Nicolet CZ © 2021 - Všechna práva vyhrazena