+420 602 325 829 / info@nicoletcz.cz

Analýza superčoček a metamateriálů

Mikroskopie blízkého pole pomocí systémů řady neaSCOPE umožňuje zkoumat superčočky v amplitudě a fázi.

Analýza superčoček: měření amplitudy a fáze

 

Sílu a eleganci této metody je možné demonstrovat na případu superčočky sestávající se z krystalu SiC o tloušťce 440 nm vloženého mezi dvě vrstvy SiO2 o tloušťce 220 nm. Jako zobrazovaný objekt byl použit vzorovaný zlatý film napařený na spodní straně čočky s otvory různých průměrů. Vzorek byl osvětlen shora a naměřená data z blízkého pole demonstrují, že 540nm otvor by mohl být sledován 11µm superčočkou (přibližně 1/20 vlnové délky). Mezi další možné aplikace této metody patří např. zobrazování biologických objektů v jejich přirozeném prostředí, mikroskopické studie metamateriálů nebo studium negativní refrakce v blízkém poli, které by mohlo poskytnout důležité informace a možnosti analýzy při vývoji fotonických zařízení.

IR-neaSCOPE+s umožňuje IR imaging a nano-FTIR spektroskopii pomocí detekce záření odraženého od standardního AFM hrotu. Jedná se o univerzální řešení pro všechny typy materiálů. Měří simultánně absorpci i odražené záření a používá nejrychlejší a nejspolehlivější moduly pro nano-imaging a nano-spektroskopii.
IR-neaSCOPE+fs je navržený pro pump-probe spektroskopii s 10fs časovým a 10nm prostorovým rozlišením: umožňuje ultrarychlou vědu v nanoměřítku.
THz-neaSCOPE+s je všestranná platforma pro nano-imaging a spektroskopii v terahertzové (THz) oblasti.
IR-neaSCOPE+TERs je revolucí v nano-spektroskopii díky kombinaci techniky nano-FTIR a Ramanovy spektroskopie, čímž poskytuje kompletní spektrální analýzu.
cryo-neaSCOPE+xs je průkopnický přístroj pro optický imaging a spektroskopii v nanoměřítku v extrémním kryogenním prostředí.

Sledujte nás

Nicolet CZ © 2021 - Všechna práva vyhrazena