+420 602 325 829 / info@nicoletcz.cz

Analýza sekundární struktury amyloidních vláken

Pomocí mikroskopů řady neaSCOPE je možné sledovat detaily sekundární struktury jednotlivých amyloidních vláken s 10nm prostorovým rozlišením.

Analýza struktury jednotlivých amyloidních vláken: AFM obraz a měření reflektance

Díky naměřeným nano-FTIR spektrům od sebe spolehlivě odlišíte β-amyloidní vlákno s převládajícím β-sheetem či α-helixem s pomocí pásu charakteristického pro amid I. Sledování formace β-sheetů v nanoměřítku je zásadní pro výzkum chorob, jako je nemoc šílených krav nebo Alzheimerova choroba, a také pro vývoj nových léčiv.

Studium sekundární struktury proteinů pomocí pásu amidu I

 

O téhle i dalších aplikacích se více dozvíte zde.

IR-neaSCOPE+s umožňuje IR imaging a nano-FTIR spektroskopii pomocí detekce záření odraženého od standardního AFM hrotu. Jedná se o univerzální řešení pro všechny typy materiálů. Měří simultánně absorpci i odražené záření a používá nejrychlejší a nejspolehlivější moduly pro nano-imaging a nano-spektroskopii.
IR-neaSCOPE+fs je navržený pro pump-probe spektroskopii s 10fs časovým a 10nm prostorovým rozlišením: umožňuje ultrarychlou vědu v nanoměřítku.
IR-neaSCOPE je základní model pro infračervený imaging a nano-spektroskopii. Poskytuje maximální výkon bez poškození vzorku. Jedná se o cenově výhodné řešení pro vzorky s velkým koeficientem teplotní roztažnosti.
IR-neaSCOPE+TERs je revolucí v nano-spektroskopii díky kombinaci techniky nano-FTIR a Ramanovy spektroskopie, čímž poskytuje kompletní spektrální analýzu.

Sledujte nás

Nicolet CZ © 2021 - Všechna práva vyhrazena