+420 602 325 829 / info@nicoletcz.cz

Analýza vína a moštů

Analýza vína a moštů

Stále se zvyšující nároky na kvalitu potravinářských výrobků vyžadují rychlou a dostatečně přesnou analýzu surovin, meziproduktů a produktů i ve vinařství. Stanovení potřebných parametrů umožňuje využití spekter moštů, kvasících moštů a tichých vín získaných technikou infračervené spektroskopie ve střední nebo blízké oblasti. K jejich měření je možné použít temperované nástavce pro transmisi nebo ATR. Analýza je provedena během několika vteřin z malého objemu vzorku, prakticky bez jeho předchozí úpravy.

Rozbor vína zahrnuje stanovení obsahu alkoholu, celkových cukrů, glukózy, fruktózy, bezcukerného extraktu, celkových kyselin, těkavých kyselin, kyseliny jablečné, mléčné a vinné, glycerinu, hustoty a pH. U moštu jsou stanovovány celkové cukry, celkové kyseliny, pH a obsah dusíku využitelného při kvašení (YAN – Yeast Assimilable Nitrogen). Kromě toho je možné měřit i vodivost a sledovat případnou přítomnost plísní. Podle počtu Vašich vzorků může být stanovení prováděno ručně nebo s použitím autosampleru. Pro výběr vhodného spektrometru dle Vaší aplikace nás neváhejte kontaktovat.

Nicolet iS5 = Přenosnost + precizní vědecké parametry měření FT-IR spektrometr Nicolet iS5 je malý, snadno obsluhovatelný, spolehlivý a na údržbu nenáročný infračervený spektrometr, který zpřístupňuje FT-IR spektroskopii všem uživatelům, nejen spektroskopickým odborníkům. Vysoká spolehlivost jednotlivých součástí přístroje ho činí téměř nezničitelným a zásadně omezuje náklady na jeho provoz.
Nicolet Summit je malý, snadno obsluhovatelný, spolehlivý a na údržbu nenáročný infračervený spektrometr, který zpřístupňuje infračervenou spektroskopii všem uživatelům, nejen spektroskopickým odborníkům. Vysoká spolehlivost jednotlivých součástí přístroje ho činí téměř nezničitelným a zásadně omezuje náklady na provoz.
V posledním desetiletí tisíce a tisíce uživatelů ustanovili FTIR spektrometr Nicolet iS10 jako nový, vysoký standard pro laboratorní infračervené spektrometry. Nyní jeho nástupce, FTIR spektrometr Nicolet iS20, zvedá inovativní laťku na vyšší úroveň!
Nicolet iS50 je první vědecký infračervený spektrometr s jednodotykovým ovládáním. Na základě bohatých zkušeností s předchozími úspěšnými vědeckými systémy řad Magna, Nexus a Nicolet X700 byl vyvinut nový FT-IR spektrometr, který díky široké škále měřicího příslušenství a propojenému analytickému software přináší univerzální systém materiálové analýzy s bezkonkurenční snadností ovládání.
Nicolet iS5N je malý, snadno obsluhovatelný, spolehlivý a na údržbu nenáročný FT-NIR spektrometr, který zpřístupňuje spektroskopii v blízké infračervené oblasti všem uživatelům, nejen spektroskopickým odborníkům.
Jeho unikátní konstrukce umožňuje nasazení jak v provozních, tak laboratorních podmínkách pro kontrolu složení a uniformity produktů a meziproduktů, identifikaci vstupních surovin, a verifikaci výrobků.

Sledujte nás

Nicolet CZ © 2021 - Všechna práva vyhrazena