+420 602 325 829 / info@nicoletcz.cz

Analýza vína a moštů

Analýza vína a moštů

  • Popis aplikace
  • FT-IR spektroskopie
  • FT-NIR spektroskopie

Stále se zvyšující nároky na kvalitu potravinářských výrobků vyžadují rychlou a dostatečně přesnou analýzu surovin, meziproduktů a produktů i ve vinařství. Stanovení potřebných parametrů umožňuje využití spekter moštů, kvasících moštů a tichých vín získaných technikou infračervené spektroskopie ve střední nebo blízké oblasti. K jejich měření je možné použít temperované nástavce pro transmisi nebo ATR. Analýza je provedena během několika vteřin z malého objemu vzorku, prakticky bez jeho předchozí úpravy.

Rozbor vína zahrnuje stanovení obsahu alkoholu, celkových cukrů, glukózy, fruktózy, bezcukerného extraktu, celkových kyselin, těkavých kyselin, kyseliny jablečné, mléčné a vinné, glycerinu, hustoty a pH. U moštu jsou stanovovány celkové cukry, celkové kyseliny, pH a obsah dusíku využitelného při kvašení (YAN – Yeast Assimilable Nitrogen). Kromě toho je možné měřit i vodivost a sledovat případnou přítomnost plísní. Podle počtu Vašich vzorků může být stanovení prováděno ručně nebo s použitím autosampleru. Pro výběr vhodného spektrometru dle Vaší aplikace nás neváhejte kontaktovat.

Nicolet iS50 je první vědecký infračervený spektrometr s jednodotykovým ovládáním. Na základě bohatých zkušeností s předchozími úspěšnými vědeckými systémy řad Magna, Nexus a Nicolet X700 byl vyvinut nový FT-IR spektrometr, který díky široké škále měřicího příslušenství a propojenému analytickému software přináší univerzální systém materiálové analýzy s bezkonkurenční snadností ovládání.
V posledním desetiletí tisíce a tisíce uživatelů ustanovili FTIR spektrometr Nicolet iS10 jako nový, vysoký standard pro laboratorní infračervené spektrometry. Nyní jeho nástupce, FTIR spektrometr Nicolet iS20, zvedá inovativní laťku na vyšší úroveň!
Nicolet iS5 = Přenosnost + precizní vědecké parametry měření FT-IR spektrometr Nicolet iS5 je malý, snadno obsluhovatelný, spolehlivý a na údržbu nenáročný infračervený spektrometr, který zpřístupňuje FT-IR spektroskopii všem uživatelům, nejen spektroskopickým odborníkům. Vysoká spolehlivost jednotlivých součástí přístroje ho činí téměř nezničitelným a zásadně omezuje náklady na jeho provoz.
Nicolet Summit je malý, snadno obsluhovatelný, spolehlivý a na údržbu nenáročný infračervený spektrometr, který zpřístupňuje infračervenou spektroskopii všem uživatelům, nejen spektroskopickým odborníkům. Vysoká spolehlivost jednotlivých součástí přístroje ho činí téměř nezničitelným a zásadně omezuje náklady na provoz.
Jeho unikátní konstrukce umožňuje nasazení jak v provozních, tak laboratorních podmínkách pro kontrolu složení a uniformity produktů a meziproduktů, identifikaci vstupních surovin, a verifikaci výrobků.
Nicolet iS5N je malý, snadno obsluhovatelný, spolehlivý a na údržbu nenáročný FT-NIR spektrometr, který zpřístupňuje spektroskopii v blízké infračervené oblasti všem uživatelům, nejen spektroskopickým odborníkům.

Nicolet CZ © 2021 - Všechna práva vyhrazena

Kontaktní formulář

Vyplňte, prosím, Vaše iniciály a my se Vám
co nejdříve ozveme.