+420 602 325 829 / info@nicoletcz.cz

Mapování tablet

Ve farmaceutickém průmyslu jsou informace o homogenitě a chemických vlastnostech jednotlivých komponent léčiv zcela zásadní, a to nejen pro kontrolu kvality, ale také pro vlastní vývoj a optimalizaci výrobních procesů.

Disperzní Ramanova spektroskopie má ve farmaceutickém průmyslu řadu aplikací díky ohromnému množství informací, které o měřeném vzorku poskytuje. Pomocí ní je možné analyzovat aromatické sloučeniny, dvojné i trojné vazby, organokovové molekuly a řadu dalších látek. Touto metodou lze také analyzovat i jejich fyzikální vlastnosti, například krystalickou formu, ve které se nacházejí. Ramanova spektroskopie navíc není tak citlivá na molekuly s velkým dipólovým momentem, a tak látky rozpuštěné ve vodě anebo ty, které vodu obsahují, mohou být měřeny přímo bez jakékoli úpravy.

Chemické mapování

Někdy nestačí prostě identifikovat danou látku, ale je třeba také zjistit její rozložení ve vyrobené tabletě. To je mimo jiné důležité i pro stanovení efektivity homogenizace během výroby, určení pravděpodobnosti vzniku aglomerátů a sledování migrace jednotlivých komponent během stárnutí tablety.

Ramanův mikroskop DXR3xi je navržený právě tak, aby umožňoval komplexní náhled do mikrosvěta: rychle a spolehlivě. K tomu mu dopomáhá program OMNICxi a nejmodernější vysokorychlostní mikroskopický stolek synchronizovaný s vysoce citlivým EMCCD detektorem. Díky špičkovým měřicím parametrům tak můžete zmapovat povrch jedné tablety už během několika desítek minut.

Disperzní Ramanův mikroskop Nicolet DXR3 je přístroj určený pro aplikace vyžadující vysoké prostorové rozlišení, jednoduchost přípravy vzorků a využití silných stránek Ramanovy mikroskopie
Uživateli prověřený Ramanův mikroskop DXR je nyní v nové verzi DXR3xi dostupný s vysoce výkonným EMCCD detektorem a mikroskopickým stolkem s možností nanoposuvu pro super rychlý Chemical Imaging Vašich vzorků.

Sledujte nás

Nicolet CZ © 2021 - Všechna práva vyhrazena