+420 602 325 829 / info@nicoletcz.cz

Analýza bojových plynů pomocí GC-FTIR

Z hlediska bezpečnosti a obrany je naprosto zásadní mít rychlou a spolehlivou techniku, která dokáže analyzovat potenciálně nebezpečné chemikálie včetně plynných vzorků. Z toho důvodu je FT-IR spektroskopie více než vhodná, protože je to nejen vysoce specifická metoda (každá látka má své unikátní spektrum), ale dokáže také podávat informace o funkčních skupinách. Navíc je možné ji spojit i s dalšími technikami: např. s plynovou chromatografií (GC).

Schéma propojení FT-IR spektroskopie a plynové chromatografie (GC)

 

Každý přístroj je vybaven spektrálními knihovnami s desítkami tisíc spekter různých látek, a tak stačí spektrum změřit a vyhledávací algoritmus sám naměřené spektrum identifikuje a informuje vás o jeho nebezpečnosti, a to během pouhých několika okamžiků. Získáte tak nejen přesný a spolehlivý výsledek, ale také čas, který může zachránit životy.

FT-IR spektrum bojového plynu GA s výrazným pásem okolo 2200 cm-1, který je typický pro kyanidy
FT-IR spektrum bojového plynu, který obsahuje pinacoylovou skupinu, a tak vykazuje výraznější pásy v oblasti valenčních vibrací (okolo 3000 cm-1)
Nicolet iS5 = Přenosnost + precizní vědecké parametry měření FT-IR spektrometr Nicolet iS5 je malý, snadno obsluhovatelný, spolehlivý a na údržbu nenáročný infračervený spektrometr, který zpřístupňuje FT-IR spektroskopii všem uživatelům, nejen spektroskopickým odborníkům. Vysoká spolehlivost jednotlivých součástí přístroje ho činí téměř nezničitelným a zásadně omezuje náklady na jeho provoz.
Nicolet Summit je malý, snadno obsluhovatelný, spolehlivý a na údržbu nenáročný infračervený spektrometr, který zpřístupňuje infračervenou spektroskopii všem uživatelům, nejen spektroskopickým odborníkům. Vysoká spolehlivost jednotlivých součástí přístroje ho činí téměř nezničitelným a zásadně omezuje náklady na provoz.
V posledním desetiletí tisíce a tisíce uživatelů ustanovili FTIR spektrometr Nicolet iS10 jako nový, vysoký standard pro laboratorní infračervené spektrometry. Nyní jeho nástupce, FTIR spektrometr Nicolet iS20, zvedá inovativní laťku na vyšší úroveň!
Nicolet iS50 je první vědecký infračervený spektrometr s jednodotykovým ovládáním. Na základě bohatých zkušeností s předchozími úspěšnými vědeckými systémy řad Magna, Nexus a Nicolet X700 byl vyvinut nový FT-IR spektrometr, který díky široké škále měřicího příslušenství a propojenému analytickému software přináší univerzální systém materiálové analýzy s bezkonkurenční snadností ovládání.

Sledujte nás

Nicolet CZ © 2021 - Všechna práva vyhrazena